NOkQMFE4

نحوه صدور مجوز کار موقت برای شهروندان آمریکایی و مکزیکی در کانادا

طبق توافق نامه ای که بین کشورهای کانادا،آمریکا و مکزیک به امضا رسیده است، فقط شهروندان آمریکا و مکزیک بدون آنکه نیاز به دریافت LMIA داشته باشند میتوانند برای انجام کار موقت به استخدام کارفرمایان کانادایی درآیند.

اشتغال در کانادا

LMIA مجوزی است که کارفرمایان کانادایی برای استخدام کارگر ماهر از سایر کشورها باید بگیرند و ثابت نمایند کارگر مذبور واجد مهارتیست که در داخل کشور وجود ندارد و یا کم است و استخدام فرد مورد نظر تاثیر منفی بر بازار کار کانادا ندارد.
شهروندان امریکایی و مکزیکی حتی قبل از ورود به کانادا نیازی به دریافت ویزای کار موقت ندارند و میتوانند امور مربوط به درخواست مجوز کار را در هر بندر و یا دفاتر صدور ویزا انجام دهند و آنرا دریافت دارند ولی شهروندان آمریکایی و مکزیکی نیز موظف اند تمام مقررات حاکم بر کار موقت در کشور را رعایت کنند.

خود اشتغالی فدرال

درصورتی ‌که تجربه‌ مرتبط با فعالیت ‌های فرهنگی یا ورزشی دارید، می‌توانید به عنوان فرد خود اشتغال به‌طور دائم به کانادا مهاجرت کنید. باید توانمندی این را داشته باشید که در زمینه های فرهنگی یا ورزشی، بر جامعه کانادایی اثر مثبت بگذارید.

سابقه‌ کاری مرتبط اهمیت زیادی دارد، سابقه‌ کاری مرتبط به این معنی است که در فعالیت‌ های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی شرکت کرده‌اید یا در زمینه‌ فعالیت‌ های فرهنگی و ورزشی خوداشغال بوده‌اید.

لازم است مینیمم ۲ سال سابقه‌ کاری مرتبط داشته باشید. این سابقه کاری مربوط به دوره‌ای‌ است که از ۵ سال قبل از درخواست مهاجرت شروع شده و آخرین روزش زمانی باشد که درخواست خود را ارسال می کنید.

با سازمان مهاجرتی لیلا مهام همراه شوید تا با شرکت در برنامه خود اشتغالی فدرال، اقامت کانادا را کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

به استحضار می رساند، موسسه مهاجرتی لیلا مهام در تهران نمایندگی ندارد

X
Open chat
چطور میتونیم کمک تون کنیم؟